Styl loftowy we wnętrzach – dlaczego warto na niego postawić?


Powiedzmy sobie szczerze: przez szereg lat Polacy nie mieli okazji ku temu, by przebywać we wnętrzach urządzonych z wielką dbałością o detale, naprawdę stylowych i niebanalnych. Każdy „salon” w polskim mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty prezentował się mniej – więcej tak samo, było w nim miejsce na meblościankę (zwykle brązową, lecz zdarzały się także te w wersji czarnej lub białej), kolorowy dywan oraz ławostół z dwoma fotelami. Dziś jest już zupełnie inaczej, Polacy są szczerze zafascynowani stylistyką loftową. Dlaczego tak się dzieje?

Mieszkaj niczym w lofcie!

Klimaty loftowe są bardzo bliskie industrialnym. Panuje tu minimalizm i prostota na najwyższym poziomie, duże, otwarte przestrzenie natomiast służą wypoczynkowi i relaksowi. Nie mamy już do czynienia z maleńkimi pokoikami jak dawniej, duże wnętrza są dziś znacznie bardziej poważane. Recz jasna każdy właściciel tego typu przestrzeni zadbać musi o odpowiednie jej ogrzanie, jednak efekt finalny z całą pewnością warto jest zachodu.

Jakie propozycje sprawdzają się w loftowym wnętrzu? Przede wszystkim musi rządzić tam prostota i minimalizm, dlatego idealnym rozwiązaniem okaże się włączenie elementów takich, jak betonowe i ceglane ściany. Taki element sprawi, iż pomieszczenie będzie w niezwykle pozytywny sposób wyróżniało się na tle innych – a o to chodzi przecież każdemu!

Czy to jest drogie?

Nie zawsze trzeba dużych pieniędzy, by urządzić wnętrza w loftowym klimacie. Gdy bowiem chodzi o dekoracje i dodatki, nie zawsze trzeba decydować się chociażby na to, by jedną ze ścian wykańczać prawdziwymi cegłami (to bowiem sporo kosztuje). Są jednak inne metody, na przykład zamontowanie na jednej ze ścian fototapety z fakturą cegły, drewna albo betonu. Zapewniamy, że efekt finalny będzie zachwycający, a całe przedsięwzięcie zamknie się w kwocie kilkuset złotych.

W poszukiwaniu inspiracji

Warto z pewnością śledzić inspiracje znajdujące się zarówno w rodzinnych, jak i zagranicznych czasopismach wnętrzarskich – jednak to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że bardzo wiele inspirujących pomysłów na niedrogie zaadaptowanie stylu loftowego do wnętrz mieszkań czy domów Polaków jest https://www.fototap.pl/. Warto zajrzeć tam już dziś!